Zakończenie lata – festyn dla Dzieci

W ostatnia sobotę wakacji tj. w dniu 30 sierpnia 2008, Sołtys wraz z Radą Sołecką miejscowości Bogucin postanowił zorganizować festyn dla najmłodszych. Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji w postaci gier i zabaw, jak również o to by nie zabrakło czasu na edukację.

Na specjalne zaproszenie, do Bogucina wraz z opiekunami przyjechały psy, które biorą udział w akcjach ratowniczych OSP. Psy te zostały fachowo wyszkolone
i profesjonalnie przygotowane do pracy z dziećmi. W czasie, gdy cześć dzieci rozkoszowała się przejażdżką na kucach, druga brała czynny udział w tresurze, oraz przyglądała się prezentacji umiejętności psów.

Największą jednak atrakcją był zespół Sapart, który przez cały czas umilał atmosferę grą, śpiewem i przede wszystkim organizacją zabaw i konkursów dla dzieci ucząc przy tym dobrych manier i współzawodnictwa. Nie zawiodła również pogoda. Było pięknie i słonecznie, co zachęciło dzieci z pobliskiego Janikowa, aby przybyć i bawić się wspólnie.

Na zaproszenie przyjechała także Pani Burmistrz Anna Tomicka. Głównym sponsorem imprezy był Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

Za pomoc w przygotowaniach należą się specjalne podziękowania dla:
Studia Grafiki – JeyBi DESIGN za przygotowanie plakatów reklamowych
i okolicznościowych przypinek/znaczków, rodzinie Karbowskich za organizacje przejażdżek na kucach, drukarni Stern za przygotowanie zaproszeń, sklepu DANUSIA za przygotowanie nagród dla Dzieci, Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Poznań, hurtowni zabawek Pana Jacka Molęckiego.