Udoskonalaj przestrzeń wokół siebie wirtualnie – warsztaty z tworzenia społecznej mapy Swarzędza i całego świata

W imieniu własnym i Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska serdecznie zapraszam na warsztaty z tworzenia społecznej mapy Paczkowa… Swarzędza i okolic, które odbędą się 28 lutego 2023 r. od godz. 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Jasinie* przy zbiegu ulic: Sołeckiej i Wrzesińskiej. Jeżeli zauważasz niedoskonałości w swojej nawigacji, brak aktualnych informacji o remontach, a może po prostu mapy nie odzwierciedlają rzeczywistości to te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Znasz najlepiej swoją okolicę, dzięki czemu to Ty możesz zostać edytorem map i pomóc innym użytkownikom. Dzięki warsztatom zdobędziesz wiedzę i umiejętności jak to zrobić. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ze względów organizacyjnych wymagane są zapisy SMS lub telefonicznie pod nr tel. 504 512 779.

Warsztaty opierają się na ogólnoświatowym projekcie OpenStreetMap, który zrzesza ponad 10 mln użytkowników. Codziennie każdy z nich dodaje i edytuje elementy tworzące mapę całego globu. Otwartość projektu i społeczne zaangażowanie użytkowników czyni je najdokładniejszymi na świecie, dlatego m.in. producenci nawigacji coraz częściej opierają swoje urządzenia o mapy OSM. W Polsce swoją nawigację udostępnia Yanosik, który patronuje wydarzenie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek.

Więcej informacji: 

Jacek Bura – członek Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska

* ze względu na planowaną sesję Rady Miejskiej w tym samym terminie i ewentualnej możliwości jej przedłużenia dla bezpieczeństwa warsztaty zostały przeniesione do Świetlicy Wiejskiej w Jasinie przy zbiegu ulic. Sołeckiej i Wrzesińskiej.